Ako čistiť elektronické zariadenia

Od najmladších po najstarších, elektronické zariadenia od mobilných telefónov až po tablety riadia náš každodenný život. Najmä pri našich mobilných telefónoch si väčšina z nás vytvorila zvyk neustále na nich držať alebo vykonávať nejakú úlohu. Mobilné telefóny sa stali nevyhnutnými, ak nie viac, ako kľúče od nášho domu.

Rovnako ako elektronické zariadenia, aj koronavírus si v týchto dňoch vzal veľkú časť našej každodennej rutiny. Na rozdiel od našich mobilných telefónov však koronavírus predstavuje významnejšiu hrozbu pre naše blaho a musíme byť ostražití, aby sme zabránili tomu, aby sa táto choroba zapojila do našich životov.

Aby sme to dosiahli, musíme si najskôr pravidelne umývať ruky mydlom a potom vyčistiť a dezinfikovať všetko, čoho sa dotýkame a používame, vrátane elektronických zariadení, a to nielen raz, ale ako súčasť každodennej rutinnej úlohy.

Prečo čistiť telefón?

Mikroorganizmy sú tvrdohlavé stvorenia, neviditeľné voľným okom, ktoré dokážu prežiť aj v tých najdrsnejších prostrediach a povrchoch, vrátane vášho telefónu. Vstávate s telefónom a spíte s telefónom, je s vami takmer 24 hodín denne.

Počas dňa používate počítač, podávate si ruky s ľuďmi, jete, šoférujete, používate toaletu a nespočetné množstvo iných činností. Pri väčšine týchto činností si umývate ruky, ale čo váš telefón?

Počas dňa ste nevedomky preniesli mikróby na povrch svojho telefónu, takže si zaslúži čistenie, aby ste odstránili baktérie, ktoré potenciálne spôsobujú koronavírus.

Možno si myslíte, že umývaním rúk sa zbavíte choroboplodných zárodkov, a čo baktérie zaparkované na povrchu vášho telefónu alebo tabletu?

Podľa jednej štúdie z roku 2017 Národného centra pre biotechnologické informácie (NCBI) leží na povrchu mobilného telefónu takmer 170 000 potenciálnych choroboplodných zárodkov.

Ako vyčistiť telefón?

Elektronické zariadenia sú citlivé predmety, preto pri ich čistení dávajte pozor, aby ste nepoškodili jemné časti, ako sú nabíjacie moduly. Niektoré čistiace prostriedky môžu spôsobiť poškodenie vášho zariadenia, preto si prečítajte pokyny poskytnuté výrobcom vášho zariadenia, kde nájdete vhodné návrhy.

Čistenie telefónu je jednoduché a dá sa dokončiť za pár minút alebo menej; takto:

  • Dôkladne si umývajte ruky mydlom minimálne 20 sekúnd.
  • Noste jednorazové rukavice.
  • Odstráňte puzdro na telefón (ak ho váš telefón má).
  • Na zachytávanie nečistôt najlepšie funguje handrička z mikrovlákna – naneste malé množstvo izopropylalkoholu alebo Nasiol Vyčistite a jemne utrite prednú, zadnú a bočné strany zariadenia a nechajte ho vyschnúť.
  • Nezabudnite vyčistiť aj puzdro telefónu.
  • Puzdrá na telefóny nie sú také hladké ako povrchy telefónov, takže si nájdite čas na dezinfekciu všetkých oblastí pomocou handričky z mikrovlákna a Nasiol Clean.

To je všetko, čo potrebujete na vyčistenie telefónu alebo tabletu. Venovaním niekoľkých minút svojho času počas dňa môžete zabrániť šíreniu choroboplodných a potenciálne smrteľných baktérií.

Ďalší krok

V týchto dňoch koronavírus kradne titulky so smrteľnou dávkou symptómov. Keď sa negatívny vplyv Covid-19 zmierni, je tu potenciál čeliť novým výzvam.

Pre dnešok, ale aj pre budúcnosť, najlepšie, čo môžeme urobiť, je byť proaktívni a pripraviť sa tým, že urobíme malé kroky, ako je dezinfekcia telefónu.

Antimikrobiálne nátery uznávané ako budúcnosť nanášania náterov. Výskum v oblasti použitia antimikrobiálnych roztokov na ničenie potenciálne nebezpečných mikroorganizmov je stále tak sľubný. Pri jednoduchej jednorazovej aplikácii môžu antimikrobiálne nátery zostať na aplikovanom povrchu až jeden rok a počas tejto doby pokračovať v zabíjaní baktérií.

Vo vede a technike dochádza k neustálemu vývoju, aby boli naše životy bezpečnejšie. Jeden z týchto nových vývojov sa odohráva v segmente nanotechnológií, kde Nasiol, ako popredná spoločnosť v výrobcovi nanopovlakov, vedie cestu tým, že zvyšuje svoje úsilie v oblasti výskumu a vývoja smerom k antimikrobiálne povlaky.

Ako udržať svoj domov čistý v období koronavírusu?
PREVIOUS POST
Chráňte svoje auto pred nebezpečnými baktériami vo veku koronavírusu
NEXT POST

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *